غیر فعال کردن

جزئیات خبر

دفاع مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از دپوی ۳۰۰۰ کانتینر قطعات خودرو

به گزارش افکارنیوز،  عبدالرحیم کُردی  درباره دپوی 3000 کانتینر قطعات ایران خودرو و سایپا در منطقه آزاد چابهار اظهار کرد:‌ اساسا مناطق آزاد محل دپوی کالا هستند،‌ وارد کننده یا صاحب کالا، هر کالایی را که می‌خواهد -به کشور- وارد کند بر اساس سفارش‌های ارائه شده در انبارها و محدوده گمرکی منطقه آزاد این کالا می‌ماند.

وی با بیان این‌که واردکننده بر اساس نیازهای خودش اظهار می‌ کند که می‌خواهد کالا را وارد سرزمین اصلی کند، افزود: دپوی کالا در محدوده منطقه آزاد ایرادی ندارد.

وی در خصوص مدت زمان خروج کانتینرهای دو خودروساز بزرگ تصریح کرد:‌ برای پروسه  خروج بایستی اظهار در گمرک جمهوری اسلامی انجام شود. این کالاها به اصطلاح تجاری نامیده می‌شوند به این دلیل که در منطقه باز نمی‌شوند، فقط از انبارهای منطقه آزاد استفاده کرده و سهم عوارض را می‌پردازند، در ادامه مابه التفاوت سهم عوارض را به گمرک می‌دهند و از طریق گمرک ترخیص می‌شوند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان کرد:‌ واردکننده در هر زمان که به کالای خود نیاز داشته باشد می‌تواند آنرا خارج کند. گاها بیشتر از این مدتی که می‌گویند 6 ماه هم یک سری کالا آمده و رفته است. در 6 ماه گذشته دپو کالاها در انبارها به خصوص پشت محدوده کمرگی داشته‌ایم و طبیعی است.

کُردی گفت:‌صاحبان کالا هزینه انبارداری را پرداخت می‌کنند و هر زمان هم بخواهند "اظهار" کرده و کالا را وارد کشور می‌کنند.

 وی تاکید کرد: دپوی کانتینر قطعات خودرو در منطقه آزاد هیچ مشکلی ندارد، نمی دانم طرح این موضوع از چه بابی بوده و این یک موضوع روتینی است که کالا در مناطق انبار شده و در زمان نیاز از گمرک ترخیص می‌شود. 

اشتراک گذاری:
نظرات
ارسال نظر